Z pieśnią na ustach dla Niepodległej

W  ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła przystąpiła do projektu „RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”. Celem projektu było wzmacnianie tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Jednym  z takich działań było wielopokoleniowe spotkanie z pieśnią patriotyczną, żołnierską i o Ojczyźnie, które odbyło się 14.11.2018 roku. Patronat nad uroczystością objęli: pan dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Wiesław Białek oraz pani dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Turobinie Anna Derkacz. Na  spotkanie przybyli: nauczyciele, uczniowie, rodzice i dziadkowie uczniów, członkowie „Klubu Seniora” oraz mieszkańcy gminy Turobin. Wieczornicę rozpoczął pan dyrektor Wiesław Białek witając serdecznie wszystkich zebranych. Muzyczną część prowadzili konferansjerzy: pani Anna Biziorek i pan Marian Lachowicz. Stronę muzyczną przygotował pan Andrzej Snopek  z uczniami zespołu wokalnego „Iskierki” w składzie: Natalia Bartnicka, Amelia Biziorek, Karolina Woźnica, Mikołaj Batyra oraz Filip Łupina. Nad sferą techniczną czuwali: Paweł Kędra, Sebastian Kopciewicz, Paweł Kufel oraz Kacper Trumiński. Dekorację przygotowała pani Bożena Białek (świetlica) oraz wychowawcy klas. Dla uczestników spotkania był przygotowany poczęstunek. Na początku uroczystości  odśpiewano Hymn, a następnie  z wielkim przeżyciem  i entuzjazmem wszyscy śpiewali pieśni w hołdzie dla Tych, którzy wywalczyli wolność naszej Ojczyźnie. Przez cale spotkanie panowała podniosła atmosfera. Dla wszystkich było to piękne wzruszające przeżycie kulturalno - patriotyczne, a uczestnicy wieczornicy godnie przeżyli 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Snopek Andrzej

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”