Konkurs Informatyczny "Bezpieczny Internet "

I EDYCJA 2021 r. Konkurs przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół w Turobinie.

1. CELE KONKURSU:  uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z korzystaniem Internetu,  propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży,  zastosowanie różnych technik komputerowych w prezentacji tematu,  zachęcanie do inicjowania nowych, ciekawych, autorskich pomysłów,  wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności.

2. UCZESTNICY KONKURSU:

kategoria A uczniowie szkoły podstawowej: klasy I – III

kategoria B uczniowie szkoły podstawowej: klasy IV- VIII

kategoria C uczniowie I, II i III klasy LO

3. FORMY PRAC: a) - plakat „Bezpieczny Internet" w klasach I-III powinien być wykonany dowolną techniką plastyczną (możliwa praca w grupach w tej kategorii wiekowej) - plakat „Bezpieczny Internet" w klasach IV-VIII SP oraz I – III LO ma być wykonany na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie w dowolnym edytorze grafiki (np. GIMP, COREL, ADOBE, CANVA itd.) zapisany w formacie A3, o rozdzielczości co najmniej 300 DPI, wyeksportowany do pliku PDF.

b) prezentacja multimedialna lub film wykonana przez uczniów klas IV - VIII SP oraz I - III LO o zagrożeniach związanych z korzystaniem Internetu w dowolnym edytorze multimedialnym.

4. WARUNKI KONKURSU: - podstawą udziału w konkursie jest przygotowanie przez ucznia indywidualnej samodzielnej pracy prezentującej jedną z w/w form, (możliwa praca grupowa tylko w klasach I -III) - plakat w w/w formacie należy wysłać na adres e-mail: adam.skiba.zst@gmail.com (Tytuł e-maila: Konkurs Informatyczny "Bezpieczny Internet ").

Plik ma być podpisany: imię i nazwisko autora, klasa, do której autor uczęszcza, - prezentację multimedialną należy umieścić na swoim dysku google i udostępnić plik użytkownikowi o adresie: adam.skiba.zst@gmail.com, tak aby można było go pobrać do oceny konkursowej, lub dostarczyć osobiście do p. Adama Skiby, wcześniej ustalając sposób dostarczenia pracy konkursowej - pierwszy slajd prezentacji lub kadr filmu powinien zawierać imię i nazwisko autora, klasę, do której autor uczęszcza, - pracę można dostarczyć również na pendrive osobiście do sekretariatu szkoły . - do oceny nie będą brane pod uwagę prace grupowe, - uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę, ( wyjątkiem są prace plastyczne w klasach I-III gdzie 1 praca konkursowa może być wykonana w kilkuosobowej grupie) - zgłoszone prace konkursowe nie będą zwracane autorom, - termin nadsyłania prac najpóźniej do 26 marca 2021 r.

5. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODY: - wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 07 KWIETNIA 2021 r - o ocenie pracy zdecyduje kilkuosobowa komisja, która będzie brała pod uwagę : o zgodność z tematyką konkursu, o pomysłowość i oryginalność autora. o technikę wykonania o złożoność pracy Spośród uczestników konkursu, Komisja wyłoni dziewięciu (9) zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych; I miejsce w kategorii A, B i C II miejsce w kategorii A, B, C III miejsce w kategorii A, B, C Organizatorzy I Edycji Konkursu Informatycznego "Bezpieczny Internet " przewidują dla laureatów: - dyplomy. - nagrody książkowe - atrakcyjne nagrody rzeczowe Najlepsze prace będą prezentowane na stronie internetowej Zespołu Szkół w Turobinie Najlepszy plakat zostanie wydrukowany w drukarni i rozwieszony na terenie naszej szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie.