Strażnicy książek

Tydzień czytelniczy przedszkolaki rozpoczęły od zapoznania się z historią powstawania papieru i książki. Dowiedziały się, że książki to nie tylko bajki i opowiadania, ale są także inne rodzaje np. książki kucharskie, encyklopedie czy albumy. Aby utrwalić sobie zasady korzystania z lektur samodzielnie wykonały zakładki do książek. Dowiedziały się również, jak można wykorzystać np. stare gazety wykonując i dekorując papier czerpany. Odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną przypomniały sobie zasady korzystania z jej zasobów. Dzieci z najstarszej grupy gościły w szkolnej bibliotece, z której już od wrześnią będą korzystać. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że czytanie pobudza umysł i rozwija wyobraźnię.