Czyste powietrze wokół nas

Dzieci z grupy Smerfy realizują program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy w zakresie ochrony przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi. Na początku zajęć przedszkolaki poznały bohatera programu- Dinusia, następnie poszerzyły swoją wiedzę na temat tego, czym są dymy, skąd się biorą oraz jakie są ich rodzaje, rozmawiały o szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia. Dowiedziały się jak zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem: „Papieros to wróg nasz, zdrowie zabiera! Nie wolno! To szkodzi! Dość tego palenia”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.