„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

29 września w naszej szkoleodbył się pod hasłem  „Czytamy bo lubimy” jest to wydarzenie przyjemne jak i pożyteczne. Celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.  Uczniom klas I – III czytali nauczyciele, bibliotekarka jak również starsi koledzy. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo. Głośne czytanie to budowanie więzi i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Zachęcamy  święto obchodzić każdego  codziennie.

Założeniem projektu było kształcenie nawyków czytelniczych uczniów, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci oraz kształtowanie postaw dziecka. Podczas projektu we wrześniu zorganizowaliśmy „Dzień głośnego czytania”, w trakcie którego, czytaliśmy książki o zwierzętach. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły przebrani za zwierzęta, każda klasa, która brała udział w uroczystości wybrała inne zwierzę, np. lisa, rysia, sowę. Na te okazje uczniowie z nauczycielami wykonali maski zwierząt.

Projekt czytelniczy stał się dla początkujących czytelników ciekawą przygodą, wielu uczniów bardzo lubi czytać, czego dowodem są częste wizyty w bibliotece oraz duża ilość wypożyczonych książek. Dzieci dostrzegają wiele korzyści płynących z czytania.