Współczesny patriotyzm młodzieży z naszej szkoły.

Dnia 08.11.2018 roku uczniowie zespołu wokalnego „Iskierki” reprezentowali naszą szkołę na XXIII Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej w Biłgoraju. Celem festiwalu było:

• propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie wrażliwości inspirowanej historią i sztuką,
  • edukacja patriotyczna.

W festiwalu uczestniczyło 57 zespołów i solistów. Na scenie pojawiło się 300 artystów. Festiwal rozpoczęła pani dyrektor MDK w Biłgoraju Renata Socha witając gorąco wszystkich uczestników. Główny patronat nad festiwalem objął Starosta Biłgorajski Kazimierz Paternak. Mieliśmy możliwość wysłuchania pięknych pieśni legionowych i patriotycznych  w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Nasz zespół wokalny reprezentowali uczniowie klasy ósmej. Zaśpiewali oni utwór z okresu Powstania Warszawskiego pt. „Warszawskie dzieci”, a duet w składzie Natalia Bartnicka oraz Karolina Woźnica balladę do słów Adama Asnyka pt. „Chłopca mego mi zabrali matulu”. Miłym akcentem było to, że uczniowie Filip Łupina i Mikołaj Batyra zostali poproszeni  o  udzielenia wywiadu   związanego z  przeżyciami festiwalowymi do lokalnej biłgorajskiej telewizji. Mimo , że nie otrzymaliśmy tytułu laureata mamy wielką satysfakcję, że mogliśmy uczestniczyć  w tym kulturalno – patriotycznym wydarzeniu artystycznym. Zostanie ono w naszej pamięci, tym bardziej, że odbyło się w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opiekun zespołu: Snopek Andrzej