Utrwalone Pędzlem

7 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się wystawa pt.: „Utrwalone pędzlem” twórczości lokalnego artysty – Henryka Tomaszka, zamieszkałego w Żabnie. Był to jeden z etapów projektu "Razem dla Niepodległej"

Autor obrazów w swoich dziełach zaprezentował dawne dzieje Turobina i okolic, a także regionalne krajobrazy, dodatkowo opowiadając o historii każdego dzieła oraz technikach, jakimi posługiwał się przy ich tworzeniu. Dla najmłodszych uczestników wystawy przygotowano także warsztaty malarskie. Dzieci, podzielone na dwie grupy zbiorowo lub indywidualnie, miały okazję spróbować swoich sił w malowaniu ołówkiem oraz węglem.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”