„ADOPCJA SERCA”

Już od 10 lat w naszej szkole prowadzimy akcję charytatywną „Adopcja serca”, wspierając dzieci w diecezji DoumeAbong – Mbang w Kamerunie, której ordynariuszem jest Polak — bp Jan Ozga. Adopcja Serca to możliwość pomocy w uczęszczaniu do szkoły konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą, którego rodziców nie stać na zapewnienie mu edukacji, lub po prostu, któremu ze względu na zapał do nauki warto pomóc. Wpłacając raz na rok kwotę w złotych, będącą równowartością 50 euro, zapewniamy  możliwość nauk i dożywienia w szkole dla jednego dziecka. Każda taka wpłata to jedno dziecko więcej     w szkole zorganizowanej przez diecezję.Przedszkole trwa 3 lata. Szkoła Podstawowa–6lat. Liceum – 7 lat. Wpłaty poszczególnych klas:

Klasa I -49 zł.

Klasa II a - 32 zł.

Klasa II b – 24 zł.

Klasa  III – 35 zł.

Klasa IV a – 28 zł.

Klasa IV b – 36 zł

Klasa V a – 50 zł.

Klasa V b – 40 zł.

Klasa VI –  25 zł.

Klasa VII a – 28 zł.

Klasa VII b – 29 zł.

Klasa VIII a – 60 zł.

Klasa VIII b – 34 zł.

Nauczyciele – 230 zł.

Na kształcenie, leczenie i  dożywianie dzieci w Doume – Kamerun wpłacono 700 złotych. Serdecznie dziękujemy za wrażliwe serca.

nauczyciel religii

Bożena Białek