POKAZY FIZYCZNE NA UMCS LUBLIN

14 września 2023 r. aby tradycji stało się zadość uczniowie klas siódmych oraz klasy ósmej wraz z panią: Ewą Polską, Mariolą Wolanin, Magdaleną Głąb oraz Edytą Misztal -Hajduk jak co roku uczestniczyli w pokazach fizycznych. To już 63 odsłona Pokazów z  Fizyki  organizowanych przez Instytut Fizyki, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe.

Zajęcia te promują oraz popularyzują nauki ścisłe, są doskonałą okazją, aby zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do odtworzenia w warunkach szkolnych doświadczenia, zdobyć, uzupełnić lub powtórzyć swoją wiedzę z fizyki.

Program tegorocznych pokazów obejmuje cztery tematy:

• Fizyka latania - prezentuje  ją dr Krzysztof Pyszniak, dr Andrzej Droździel oraz Piotr Mendel,
  • Poprzez zabawę do praw fizyki - prezentuje  ją dr Marek Gorgol oraz mgr Paweł Wnuk,
  • Rezonanse - ten temat przedstawią prof. Marcin Turek i dr Artur Wójtowicz
  • Termodynamika - prezentuje  ją  dr hab. Bożena Zgardzińska, prof. UMCS oraz inż. Wojciech Kowalski i dr hab. Zbigniew Surowiec

Młodzież z dużym zainteresowaniem obserwowała prezentowane doświadczenia jak również w nich uczestniczyła.

Organizator wyjazdu: Ewa Polska