1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Po wakacyjnej przerwie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego melduje społeczność uczniowską gotową do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2011/2012.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wśród społeczności szkolnej byli obecni także honorowi goście:

P. Eugeniusz Krukowski - Wójt gminy Turobin

P. Tadeusz Albiniak - Przewodniczący Rady Gminy w Turobinie

W nowym roku szkolnym, Pan Wójt złożył wszystkim nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności.

... z Przemówienia Dyrektora szkoły

" Gorąco witam

Wszystkich uczniów a w sposób szczególny i miły witam uczn. klasy I oraz ich rodziców.

Wielokrotnie będąc w przedszkolu w ubiegłym roku byłem podpytywany przez tych śmielszych – "cy będzie mozna psyjść tam do ciebie do drugiego budynku?." Odpowiadałem wówczas, ze czekam z niecierpliwością, no i oto jesteśmy razem.

Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań abyście czuli się z nami jak najlepiej.

Witam uczniów przybyłych do naszej szkoły z innych placówek – bo kilkoro takich uczniów mamy.

Pragnę też bardzo serdecznie powitać wszystkich nauczycieli i  wychowawców, z którymi w komplecie spotykamy się – (nikt nam nie ubył): oraz  wszystkich rodziców, czyli jak zawsze mówię, tych pierwszych wychowawców.

Witam ks. Marcina reprezentującego również czcigodnego dziekana i proboszcza naszej parafii – ks. Władysława Trubickiego.

-         Słowa szczególnego i serdecznego powitania kieruję w stronę naszych zaproszonych gości:

Pana Eugeniusza Krukowskiego – Wójta i gospodarza naszej Gminy

oraz

Pana Tadeusza Albiniaka – Przewodniczącego RG i Pani Wiesławy Polskiej – sekretarza Gminy

-         witam serdecznie wszystkich pracowników administracji, obsługi, oraz wszystkich mających związek ze szkołą, których nie wymieniłem a są w tej chwili obecni.

Pisarz amerykański Caldwell (1903-1987) napisał:

„Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym…”

Jest to motto dzisiejszej uroczystości i  mam nadzieję, że może być przesłaniem nie tylko dnia dzisiejszego..."