7. Spotkanie z psychologiem

W ramach śródokresowych spotkań z rodzicami oraz VI edycji ogólnopolskiego programu "SZKOŁA BEZ PRZEMOCY", którą podjęliśmy w naszej szkole, w dniu 14 listopada odbyło się spotkanie nauczycieli i rodziców z przedstawicielem Poradni Psychologiczno Pedagogicznej - psychologiem Panią  Edytą Wrońską.

Temat spotkania: "Zagrożenia dzieci i młodzieży niedostosowaniem społecznym".

Celem spotkania było przybliżenie zebranym współcześnie występujących zagrożeń zarówno w środowisku szkolnym jak i niejednokrotnie domowym ucznia, sposobów zapobiegania oraz ich ewentualnego eliminowania. Szczególną uwagę zwrócono na sposoby udzielania pomocy uczniom, rodzicom w sytuacjach trudnych w myśl aktualnie obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie a także ponoszenia konsekwencji w przypadku rażących zaniedbań.

Podkreślono także bardzo mocno rolę ścisłej współpracy pomiędzy domem rodzinnym ucznia a szkołą oraz instytucjami wspomagającymi. Z przeprowadzonej ankiety ewaluacyjnej wśród rodziców obecnych na spotkaniu jak również w opinii grona nauczycieli wynika, że temat spotkania był trafnie dobrany a poruszone zagadnienia wzbudziły duże zainteresowanie.