8. Światowy Dzień Pluszowego Misia

Czy wiecie że…

…pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.

To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.

W naszej szkole 25 listopada 2011r. dzień ten obchodzony był po raz pierwszy. Uroczystość pełna wielu atrakcji odbyła się z udziałem dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III wraz z wychowawcami.

Cele ogólne:

• kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek,
  • rozwijanie umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi,
  • rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych i dotykowych,
  • umiejętność wspólnej zabawy i integracji

Program urczystości:

1. Powitanie wszystkich uczestników przez prowadzącą panią Bożenę Białek nauczyciela bibliotekarza.

2. Krótka historia maskotki przedstawiona przez Panią Wiolettę Polską  wicedyrektora szkoły.

3. Czytanie bajki dla dzieci przez dyrektora szkoły Wiesława Białka.

4. Gry i zabawy ruchowe, logiczne, zagadki, piosenki, układanie postaci misia oraz naklejanie na kartkę.

Było super i mamy nadzieję na kontynuację obchodów w przyszłym roku szkolnym.