13. Tak pracujemy ...

W naszej szkole dbamy o rozwój wszechstronnych zainteresowań uczniów. Działalność pozalekcyjna skupia się głównie wokół rozwijania talentów muzycznych, recytatorskich i teatralnych. Przygotowywanie uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych, plastycznych, sportowych a także zainteresowanie przyrodą, to stałe elementy naszej działalności. Nie zapominamy także o kolegach i koleżankach, którym nauka nastręcza trochę trudności, tak więc w ramach zajęć wyrównawczych uczniowie ci uzyskuja znaczną pomoc.

Chlubą naszej szkoły jest chór "Iskierki" pod opieką Pana Andrzeja Snopka - nauczyciela muzyki. Uczniowie mają świetną frajdę ucząc się na próbach wielu piosenek, które następnie znakomicie wykorzystywane są przy różnych uroczystościach zarówno szkolnych, gminnych czy parafialnych.

Jest to sposób na wspaniałą integrację, możliwość spędzania czasu wolnego, doskonała promocja szkoły w srodowisku, no i oczywiście korzyści dla samych uczniów, między innymi: pokonywanie bariery nieśmiałości, rozwój osobowości, wiara we własne możliwości, poczucie przydatności i wiele, wiele innych cech, które na tym etapie rozwoju są tak niezbędne.