9. Do naszej szkoły przybyli rycerze...

Wielką niespodziankę sprawili nam dwaj "błędni" rycerze, którzy odwiedzili nas 12 grudnia, co jak na tę porę roku było i dla nich nie lada wyzwaniem. Jednak po ogromnych trudach podróży, dotarli do bram naszej szkolnej twierdzy. Natychmiast otworzyliśmy nasze bramy i przyjęliśmy ich miło i serdecznie.

W zamian za naszą serdeczną gościnę, rycerze zprezentowali nam bardzo ciekawy historyczny program, w ramach którego mogliśmy obejrzeć kunsztowne zbroje, spróbować swoich sił w walce, wcielając się na chwilę w historyczne postaci. Dla bardziej niesfornych też znalazło się lekarstwo , w postaci niewielkiego poskromienia ich temperamentu. Oprócz wiedzy historycznej, popisów zręczności i demonstracji siły najodważniejszych naszych śmiałków, wszyscy doskonale się bawili. Mimo że początkowo zapowiadało się groźnie, to jednak było bardzo sympatycznie i odbyło się bez rozlewu krwi. Nasi goście zapewnili wszystkich, a szczególnie "damy", iż będąc ponownie na szlaku napewno skorzystają w przyszłości z naszej gościny. Damy przyrzekały, że będą tęskniły i czekały, wypatrując zacnych rycerzy ze wszystkich okien szkolnego zamczyska.