1. 3 września 2012 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013

Właśnie rozległ się pierwszy dzwonek. Tradycyjnym ceremoniałem  w postaci wprowadzenia sztandaru szkoły oraz złożenia meldunku przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Uroczystość rozpoczęcia najmłodszych grup przedszkolnych odbyła się równolegle w naszym Przedszkolu. Prowadziła ją Pani wicedyrektor Wioletta Polska.

Uroczystość rozpoczęcia poprzedziła msza święta sprawowana w Kościele Parafialnym św. Dominika przez proboszcza ks.Władysława Trubickiego. Naszymi honorowymi gośćmi oprócz rodziców byli przedstawiciele organu prowadzącego:

1. Wójt Gminy - P. Eugeniusz Krukowski

2. Prewodniczący Rady Gminy - P. Tadeusz Albiniak

Dyrektor szkoły P. Wiesław Białek powitał wszystkich serdecznie, a w szczególnie ciepłych słowach zwrócił się do uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły.

Po krótkim przemówieniu nawiązującym do czekających wszystkich nowych zadań i wymagań, odniesieniu się do wydarzeń września 1939 roku, złożeniu życzeń przez dyrektora głos zabrał P. Eugeniusz Krukowski - Wójt Gminy. W składanych życzeniach podkreślił ważną funkcję szkoły w środowisku, zaangażowanie uczniów oraz ich rodziców a także wszystkich nauczycieli. W swoich słowach odwołał się także do współczesnych wartości jak również wynikających z  ważnych historycznie wydarzeń II wojny swiatowej.