2. Lekcja historii

17.IX.2012r. w kolejną rocznicę wydarzeń upamiętniających ofiary II wojny światowej uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i LO wspólnie z gronem nauczycielskim pszemaszerowali na rynek przed pomnik, by tam oddać hołd, tym którzy zginęli podczas wrześniowej agresji w 1939r.

Lekcja historii, która odbyła się poza systemem klasowo-lekcyjnym miała nie tylko wielką wymowę patriotyczną lecz także charakter więzi miedzypokoleniowych oraz integracji lokalnego środowiska - naszej Małej Ojczyzny.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem nauczycieli: Bożeny Białek - nauczyciela bibliotekarza, Teresy Flis - nauczycielki j. polskiego oraz Andrzeja Snopka - nauczyciela muzyki przygotowali i zaprezentowali krótką część artystyczną.