5. Zdrowie ponad wszystko - realizowane programy

W trosce o zdrowie naszych podopiecznych od kilku lat ralizujemy różne programy do których w szczególności należą:

1. " Czyste Powietrze Wokół Nas" - to przedszkolna edukacja dzieci z udziałem rodziców i opiekunów, której celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym.

Program realizowany jest w oddziałach przedszkolnych.

2. " Nie pal przy mnie proszę" - cel główny programu to wykształcenie u dzieci świadomej wiedzy o szkodliwości  palenia w tym także biernego i odpowiedzialności za własne zdrowie.

Program realizowany jest w klasach I-III.

Szkolnymi koordynatorami programów są wychowawcy poszczególnych oddziałów.

Współpartnerami programów są: MEN i LKO

Od kilku lat realizujemy także inne ogólnopolskie programy nad którymi patronat sprawuje Ministerstwo Edykacji Narodowej. Są to programy:

1. "Owoce w szkole" - program obejmujący uczniów klas I-III Szkoły Podstwowej

2. "Szklanka mleka" - program obejmujący wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej

Szkolnym koordynatorem programów jest nauczyciel opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Bożena Białek