6. Przegląd piosenki religijnej

21 października 2012r. już po raz XVII odbył się Przegląd Piosenki Religijnej organizowany przez parafię św. Dominika i miejscowy oddział Akcji Katolickiej w Turobinie.

Wspaniała impreza integrująca wiele osób różnych pokoleń, zawodów i szkół, skupiająca miłośników śpiewu i muzyki.

W imprezie wzięły udział także władze gminne w osobach: Wójta Gminy - Eugeniusza Krukowskiego wraz z małżonką oraz sekretarza gminy - Wiesławy Polskiej a także z-cy przewodniczącego Rady Gminy - Józefa Pawlasa.

W przeglądzie wzięło udział 10 zespołów oraz soliści. Nasz szkolny chór "Iskierki" tradycyjnie już podkreślił swój udział śpiewem dwóch pięknych piosenek. Ponadto uczeń kl. IV Jakub Olech wykonał dwie melodie solowe na skrzypcach. Uczniowie przygotowywani byli przez Pana Andrzeja Snopka - nauczyciela muzyki i opiekuna szkolnego chóru.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy a także obserwatorzy zaśpiewali piękną, ulubiną przez Jana Pawła II piosenkę "Barka".