10. Święto wszystkich Polaków...

Wolność i niepodległość to słowa najczęściej wymawiane w dniu 11 listopada. Tego dnia oddajemy wielki hołd tym wszystkim którzy na różnych zkrętach historii walczyli i oddawali życie aby "Polska była Polską...".

Pierwszą część uroczystości z okazji 94 rocznicy odzyskania Niepodległości obchodziliśmy podczas szkolnego apelu. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem P. Beaty Wnuk i P. Marzanny Roczeń zaprezentowali wspaniały montaż słowno muzyczny upamiętniający różne fakty i wydarzenia historyczne na drodze do upragnionej wolności i niepodleglości. Współczesna postawa patriotyczna, którą jesteśmy winni, to pamięć i cześć. Gminno - parafialne obchody, zapoczątkowane uroczystą mszą św. za Ojczyznę, w których wzięła udział społeczność lokalna, władze samorządowe i kościelne odbyły się w niedzielę 11 listopada 2012r.