4. Dzisiaj ślubowali pierwszoklasiści...

Uroczystym wprowadzeniem Sztandaru Szkoły rozpoczęła się jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych - Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po odśpiewaniu hymnu narodowego słowa powitania do całej społeczności szkolnej skierował dyrektor szkoły Wiesław Białek. Szkolną uroczystość określił  mianem ważnego święta szkoły.

W tym roku do ślubowania przystąpiło 47 pierwszoklasistów, w tym 23 sześciolatków pod troskliwym okiem wychowawców: P. Wioletty Polskiej i P. Zofii Skiba.

Honorowymi gośćmi szkolnego swięta byli przedstawiciele istytucji pozaszkolnych:

P. Eugeniusz Krukowski - Wójt Gminy Turobin

ks. Władysław Trubicki - Dziekan i Proboszcz Parafii św. Dominika w Turobinnie

P. Irena Bielak - Kierownik Zespołu Obsługi Ekonomiczno Administracyjnej Szkół w Turobinie

P. Ireneusz Tracz - Przedstawiciel Grupy Azoty i Przedsiebiorstwa Handlowo Usługowego "AGRO-BIT" w Bilgoraju

Zaproszeni Goście skierowali do uczniów miłe i ciepłe słowa oraz serdeczne życzenia i słowa uznania do wszystkich nauczycieli, w tym również do rodziców jako pierwszych wychowawców, za ich trud i pracę włożoną w wychowanie, w nieco trudnych wychowawczo obecnych czasach. Przedstawiciel firmy "AGRO-BIT" wręczył także uczniom klas I cenne pomoce dydaktyczne ufundowane przez jego firmę.

Uczniowie klas I wspomagani przez starszych kolegów i koleżanki wykonali wspaniały program artystyczny wzbogacany piosenkami, będacy jednocześnie podsumowującym sprawdzianem przed złożeniem uroczystego ślubowania. Po śubowaniu dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania pierwszaków na ucznia szkoły.

Następnie odśpiewano Hymn Szkoły i odprowadzono Sztandar.

W dalszej części uroczystości starsi uczniowie z Samorzadu Uczniowskiego oprócz życzeń dla najmłodszych wręczyli im upominki oraz skierowali życzenia do całego grona nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali także humorystyczny skecz parodiujący szkolne działania dyrektora oraz nauczycieli przygotowany pod okiem nauczyciela bibliotekarza P. Bożeny Białek. W serdecznej i miłej atmosferze wszyscy doskonale się bawili.

Na zakończenie dyrektor szkoły złożył całemu gronu serdeczne życzenia, łącząc również życzenia od Lubelskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka. Wybrana grupa nauczycieli otrzymała także Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Po części oficjalnej pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.