7. Totus Tuus... - podsumowanie Roku Jana Pawła II

Rok 2015 – Rokiem św. Jana Pawła II w Polsce

W grudniu 2014 r. sejm ustanowił rok 2015 rokiem św. Jana Pawła II

Niech motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten Rok będą słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje …”.

Nauczanie Papieża Jana Pawła II

Uchwała ta  jest bardzo ważną decyzją naszego parlamentu, która zobowiązuje. Ukazuje największego z rodu Polaków, ogłoszonego przez Kościół świętym, który nie tylko był niezwykłym kapłanem, biskupem, kardynałem i papieżem, ale także wielkim polskim patriotą. Dzięki swojemu papieskiemu wyniesieniu i wielkiemu świadectwu wiary, które dawał całemu światu, nie omieszkał także zaświadczać o swojej miłości do rodzinnego kraju, zachęcając innych do miłości i szacunku do swojej ojczyzny.

Trzeba pamiętać, że św. Jan Paweł II jest również patronem naszej wolności – w czasie zniewolenia przez reżim mówił za nas, którzy mieliśmy zakneblowane usta, ale też pouczał nas, co znaczy być Polakiem…

22.X.2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Roku Jana Pawła II. W montażu słowno -  muzycznym została przypomniana biografia Jana Pawła II przeplatana  wspaniałymi wierszami pisanymi jego ręką oraz wysłuchaliśmy pięknych piosenek.

Całość została przygotowana przez P. Bożenę Białek (nauczyciela katechetę) oraz P. Andrzeja Snopka (nauczyciela muzyki). Po raz drugi występ naszych uczniów został zaprezentowany 25.X.2015r. dla szerszej społeczności w kościele parafialnym podczas niedzielnej mszy św.ogodzinie 1000.