8. Nasza niepodległa - 11 listopada 2015

W przeddzień 97 rocznicy odzyskania niepodleglości przez Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wymowna symbolika dekoracji, krótki rys historyczny, patriotyczne wiersze i piosenki, to główne punkty szkolnego programu obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie pod okiem Pani Marioli Wolanin znakomicie  oddali atmosferę tak ważnego dla nas Polaków święta. Dyrektor szkoły podkreślił jak długi był okres zniewolenia Ojczyzny oraz jak trudna była droga do upragnionej wolności. Zwrócił także uwagę na obecnie wystepujące zagrożenia na świecie, a także przybliżył uczniom informacje o współczesnym wyrażaniu patriotyzmu.

Po zakończeniu uroczystości Dyrektor szkoły zaprosił całą społeczność szkolną na uroczystości gminno-parafialne, podczas których nasi uczniowie także zaprezentują część artystyczną. Obchody rocznicy odzyskania niepodległości to tradycja, pamięć i wielki hołd jaki winniśmy oddać naszym przodkom, a środowisko lokalne to ważny partner naszej szkoły, dlatego nikogo z nas nie powinno zabraknąć - powiediał dyrektor.