13. Dbamy o Nasze bezpieczeństwo

W dniu 17.12.2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI zorganizowane przez Szkolnego Koordynatora do Spraw Bezpieczeństwa. Na spotkanie zaproszono kierownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu, Pana Marka Kozłowskiego oraz Panów policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Biłgoraju.

Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z prowadzoną akcją w województwie lubelskim "Z odblaskiem bezpieczniej".

Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem przysłuchiwali się pogadance na temat konieczności posiadania elementów odblaskowych. Film poświęcony przepisom i zasadom, które obowiązują pieszych oraz rowerzystów w ruchu drogowym, spotkał się z wielkim zainteresowaniem.

Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni przez Panów policjantów koszulkami odblaskowymi, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody w formie opaski odblaskowej.

Po przeprowadzonych rozmowach z uczniami, można stwierdzić, iż takie spotkania są dla uczniów bardzo potrzebne, dają nowe spojrzenie na sprawy bezpieczeństwa na drodze, użytkownika posiadającego odpowiednie elementy odblaskowe.