14. ...Cicha noc...- Jasełka Bożonarodzeniowe

Grudzień w naszej  szkole, to okres radosnych przygotowań do  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie może się obyć bez pięknie udekorowanych choinek w klasach, różnorodnych dekoracji oraz tradycyjnych "Jasełek".

Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe odbyło się 22 grudnia z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości.

Słowa z życzeniami skierowała z-ca dyrektora p. Renata Ogorzałek, wójt gminy Turobin p. Eugeniusz Krukowski oraz ks. Dziekan  Władysław Trubicki. Obecni także byli: przewodniczący Rady Gminy Turobin p. Stanisław Górny oraz przewodniczący Komisji Kultury przy radzie Gminy p. Adam Romański.

Jasełka zaprezentowali uczniowie klasy III, którzy pod okiem wychowawczyni p. Elżbiety Mamona i  p. Marzanny Roczeń wcielili się w role biblijnych postaci oraz przesympatycznych aniołków, pastuszków i diabełków. O scenografię zadbała p. Bożena Białek (wychowawca świetlicy). Uroczystość uświetnił śpiewem pięknych kolęd i pastorałek chór szkolny „Iskierki”, o którego repertuar i oprawę muzyczną dba p. Andrzej Snopek.

Modlitwa, kolędowanie i wspólny opłatek w klasach dopełniły tę  wyjątkową uroczystość.