Zakończenie innowacji - ,,WĘDRUJĄC Z LEGENDĄ…”

Zakończenie Innowacji

,,WĘDRUJĄC  Z LEGENDĄ POZNAJEMY PIĘKNO NASZEJ OJCZYZNY -  POLSKI”.

W ciągu roku szkolnego, czytaliśmy legendy, zgłębialiśmy wiedzę o poszczególnych regionach Polski, w kolejnych dniach wędrowaliśmy z legendą autostopem  przez wybrane zakątki   naszego pięknego kraju.

KRAKÓW (12 czerwca – środa)

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Krakowa - dawnej stolicy Polski. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w naszym kraju, odwiedzane przez miliony turystów. Kraków zachwyca też nowoczesnymi atrakcjami dla najmłodszych.

Ale przecież nie od razu znaleźliśmy się w Krakowie. Tak naprawdę wyruszyliśmy z Turobina, więc zanim wyruszymy w dalszą drogę, rozpocznijmy od genezy naszej miejscowości i posłuchajmy podania jak powstał  Turobin.

Rozpoczęliśmy wierszem „Kto Ty jesteś…” w wykonaniu uczniów klas  drugich. Piosenka „Autostop” wprowadziła nas w nastrój wędrówki, następnie uczennice przedstawiły informacje o Krakowie, słuchaliśmy piosenek takich jak: „Nasze Polskie ABC”, Hej góral”, Płynie Wisła”. Ponadto obejrzeliśmy „Legendę o Smoku Wawelskim” w wykonaniu klas piątych.

Na zakończenie pierwszego dnia mamy i babcie przygotowały sodki poczęstunek dla uczniów. Piosenką „Piękna nasza Polska cała” oraz słodkimi życzeniami zaprosiliśmy wszystkich na kolejny dzień wędrówki.

WARSZAWA (13 czerwca – czwartek)

W drugim dniu naszej podróży wyruszyliśmy do Warszawy - oczywiście autostopem.

Kolejny dzień wędrówki rozpoczęliśmy piosenką „Autostop”. Starsze koleżanki podały informację o naszej stolicy, następnie klasy drugie przygotowały inscenizację: „Warszawa stolica Polski”. „Polkę Warszawską” odtańczyli uczniowie klas drugich, usłyszeliśmy również piosenki o Warszawie. Piosenka „Piękna nasza Polska cała” towarzyszyła nam każdego dnia i kończyła naszą podróż.

W Warszawie również czekał poczęstunek przygotowany przez bliskich. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy na następna podróż.

TORUŃ (14 czerwca – piątek)

Niestety to już ostatni dzień naszej wędrówki. Klasa III zabrała nas  do Torunia  na pyszne pierniki, jak również do miasta  Mikołaja Kopernika,  który rozsławił nasz kraj na całym świecie. Ostatni dzień tradycyjnie rozpoczęliśmy piosenką „Autostop”, podaniem informacji o Toruniu i Koperniku. Klasa III przedstawiła inscenizację  „Toruńskie pierniki”. Usłyszeliśmy morał dotyczący naszej wędrówki „Cudze chwalimy, swego nie znamy, teraz już wiemy co posiadamy” oraz zakończyliśmy piosenką – Piękna nasza Polska cała.

Codziennie po zakończonej podróży czekały na nas słodkości. W dniu dzisiejszym również rodzice zadbali o nasze podniebienia, zatem z życzeniami smacznego, smakowaliśmy pierniki – jak na Toruń zresztą przystało.

Na zakończenie całej innowacji nadszedł czas na podziękowania.

Uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, zarówno w przygotowanie poszczególnych dni podróży, jak również za wykonanie prac, które podziwialiśmy wszyscy od kilku dni.

Rodzicom, którzy zadbali jak zawsze o nasze żołądki dziękujemy serdecznie za przygotowane „Pyszne jedzonko”.

Wychowawczyniom klas drugich P. Basi Harasim i P. Basi Fiut – za włączenie się w innowację przygotowanie inscenizacji i pięknej „Polki warszawskiej”. Za duże zaangażowanie i  współpracę z rodzicami.

Wychowawczyni klasy trzeciej p. Teresie Małek – za przygotowane  prace z uczniami tj.  pierścień św. Kingi i  godła Polski, które mogliśmy podziwiać a także za podróż do Torunia i współpracę z rodzicami.

Pani Renacie Ogorzałek i Wioletcie Polskiej wychowawczyniom klas V za zaangażowanie rodziców do przygotowania pyszności w pierwszym dniu podróży.

Pani Zofii Skiba za barwne i piękne przybliżenie legend oraz przedstawienie ich w formie prac namalowanych  na drewnie z klasą V b.

Klasom czwartym za wykonanie kolorowanek powiązanych z obliczeniami matematycznymi.

Pani Bożenie Białek wychowawcy świetlicy i P. Zofii Skiba za przygotowanie scenografii do poszczególnych inscenizacji. Panie zadbały również o stroje dla uczniów.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla P. Andrzeja Snopka za muzykę oraz piosenki, które zawsze ukazują piękno naszej kochanej ojczyzny.

Szczególne podziękowania skierowane są dla uczniów klas ósmych, za pomoc we wszystkich dniach podróży.

Na zakończenie dziękuję, że mogliśmy wdrożyć naszą innowację. Było dużo pracy, ale i dużo zabawy, radości i śmiechu. Jeszcze raz wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy i zachęcamy do współpracy w przyszłości.

Nauczyciel bibliotekarz

Bożena Białek