POKAZY FIZYCZNE NA UMCS LUBLIN

22 września 2021 r. uczniowie klas ósmych  naszej szkoły wraz z paniami: Ewą Polską, Wiolettą Polską, Jolantą Koziną oraz księdzem Mirosławem Barańskim jak co roku uczestniczyli w pokazach z fizyki. W tym roku są to już 61 Pokazy fizyczne  organizowane przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację interesujących eksperymentów. Pracownicy Instytutu Fizyki jak zawsze zaproponowali nam ciekawą dwugodzinną lekcję fizyki bogatą w różnorodne doświadczenia przybliżające i wyjaśniające różne prawa   i zasady fizyczne z takich działów fizyki jak:

• Akustyka,
  • Ciśnienie (nie)atmosferyczne,
  • Mechanika,
  • Elektromagnetyzm.

Uczniowie nie tylko obserwowali eksperymenty, które prowadzący przybliżyli nam profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru, ale również w nich uczestniczyli.

Drugim etapem naszego wyjazdu było kino Cinema City w Plazie gdzie uczniowie obejrzeli film pt. „Czarny Młyn”. Jest to wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą.  Dzieci mieszkające w miasteczku pragną przeżyć coś fascynującego dlatego zainteresowały się „strasznym młynem” w konsekwencji czego dochodzi do wielu niesamowitych zdarzeń, które wystawiają ich przyjaźń na próbę.

Po dniu pełnym wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu planując kolejne wyjazdy.