„Bawiąc się – uczymy się”

W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych przeprowadzono konkurs czytelniczy dla klas trzecich szkoły podstawowej „Bawiąc się – uczymy się”. Dwie równoległe klasy III „A” i III „B” wytypowały drużynę i kapitana drużyny, który ustalał kto z członków danej drużyny wykonuje polecenia. Konkurs obejmował 14 zadań w skali od 0 – 5 pkt w zależności od stopnia trudności. Odpowiedzi drużyn oceniała komisja w skład której wchodzili: pani dyrektor szkoły i nauczyciele uczący. Główny nacisk położono na twórcze myślenie, kreatywność, pobudzenie wyobraźni i fantazji uczniów. Zwracano uwagę na kulturę wypowiedzi. Obie klasy wykazały się dużą pomysłowością jednakże klasa III „B” okazała się bardziej kreatywna. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Wszystkim zabawa z książką bardzo się podobała.