INNOWACJA PEDAGOGICZNA programowo - organizacyjna- Projektant stron internetowych - webmaster

Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Turobinie,  ul. Piłsudskiego 34, 23-465 Turobin

Autor: Adam Skiba

Temat: Projektant stron internetowych - webmaster

Przedmiot: Informatyka

Rodzaj innowacji:  programowo -organizacyjna

Adresatami innowacji są uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego.

Innowacja ma na celu rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie uczniów do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie, rozwijania uzdolnień w dziedzinie informatyki, ma ona zachęcać i motywować uczniów do doskonalenie posługiwania się oprogramowaniem komputerowym oraz sprzętem foto – wideo, pogłębienie wiedzy w zakresie uzdolnień artystycznych komputerowo, projektowanie, tworzenie i administrowanie stronami WWW. Innowacja „Projektant stron internetowych – webmaster” jest odpowiedzią na zwiększone potrzeby edukacji informatycznej uczniów naszej szkoły a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla III etapu edukacyjnego.  Na podstawie obserwacji oraz przeprowadzonych wywiadów i rozmów z uczniami w szkole zauwazono, że uczniom  brakuje zwiększonej edukacji informatycznej. Dlatego też główną przyczyną opracowania innowacji z tego przedmiotu była potrzeba dokonania wszelkich starań mających na celu podnoszenie kompetencji informatycznych naszych uczniów i kontynuowania działań podjętych przez naszą szkołę w ramach w/w zajęć. Webmaster to osoba zajmująca się tworzeniem oraz prowadzeniem i nadzorowaniem stron internetowych. Do głównych zadań webmastera  należą  projektowanie,  kodowanie,  opracowywanie  szaty  graficznej  oraz  aktualizowanie  witryn  internetowych. Przesłanką do wdrożenia innowacji jest przede wszystkim: podniesienie jakości pracy szkoły poprzez działalność innowacyjną, rozwój zainteresowań uczniów zgodnie z ich zapotrzebowaniem, dostosowanie kształcenia do zmian wynikających z postępu naukowo – technicznego, wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.
Cel główny: Zaprojektowanie, utworzenie i administracja stroną internetową oraz opanowanie tzw. systemu zarządzania treścią WORDPRESS zamieszczoną na domenie loturobin.pl

Uczniowie klasy I LO zainstalowali, zaprojektowali, administrują oraz zamieszczają pierwsze artykuły  na  nowo utworzonej witrynie  zamieszczonej na domenie loturobin.pl (tzw systemu zarządzania treścią WORDPRESS). Adres strony:

Zapraszamy do oglądania dotychczasowej pracy uczniów naszej szkoły. Strona jest w ciągłej budowie i będzie stale uaktualniana.