Wycieczka w Bieszczady

W dniach 13 -15 października 2021 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Turobinie uczestniczyli w wycieczce szkolnej w Bieszczady.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Bazyliki w Leżajsku i Mszy św. odprawionej przez ks. Mirosława Barańskiego  w intencji maturzystów. Ciekawym punktem programu było zwiedzanie Pałacu w Łańcucie, gdzie młodzież mogła osobiście doświadczyć życia magnatów na przestrzeni setek lat. Wyzwaniem było przejście długiej, kilkugodzinnej trasy na Małą i Dużą Rawkę. Całą grupa miała możliwość zanurzyć się jesiennej słocie kolorowych krajobrazów Bieszczad. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili ważne historycznie miejsce dla Polaków - klasztor w Komańczy. W czasach komunistycznych był tam więziony bł. kard. Stefan Wyszyński.

Taki wyjazd był bardzo potrzebny młodzieży po długim odosobnieniu spowodowanym pandemią. Uczniowie na wycieczce odnowili i zacieśnili więzi. Miło spędzili czas.