Płynie Wisła, płynie...- zajęcia w grupie Biedronki

W ramach realizacji kręgu tematycznego „Płynie Wisła, płynie…” dzieci z grupy Biedronki wyruszyły w emocjonującą podróż po Polsce. Przedszkolaki dowiedziały się skąd wypływa królowa polskich rzek, jakie miasta mija i gdzie kończy swój bieg. Z dużym zainteresowaniem słuchały pięknych polskich legend opisujących Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk. Oglądały także albumy i reprodukcje przedstawiające najważniejsze Polskie zabytki. Dzieci wskazywały na mapie położenie wyżej wymienionych miast. Miały okazję poznania i przymierzenia krakowskiego stroju ludowego.  Odbyły wirtualny spacer po Warszawie, zwiedzając Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie oraz pomnik Syrenki nad Wisłą. Odwiedzając Toruń poznały postać Mikołaja Kopernika, a także własnoręcznie przygotowywały toruńskie pierniki. Swoją wędrówkę zakończyły w Gdańsku, gdzie poznały Neptuna - króla mórz. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy piosence „Płynie Wisła, płynie”. Zajęcia miały na celu zainteresowanie pięknem naszej Ojczyzny, a także budzenie świadomości narodowej. Wspaniała podróż pełna wrażeń na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.