Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego

Dnia 11 maja klasa I wyjechała na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała na celu dostarczenie okazji do obserwacji elementów krajobrazu Roztocza, obserwowanie ukształtowania terenu oraz poznanie miejsc cenionych przyrodniczo związanych z ochroną przyrody.

W drodze do Zwierzyńca uczniowie odwiedzili pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie z którym wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również wspólnej recytacji wiersza Jana Brzechwy ,, W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi …’’.

Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli od spaceru po Roztoczańskim Parku. Podczas spaceru uczestnicy wycieczki podziwiali wspaniałe drzewostany sosnowe, jodłowe i bukowe.  Wyprawa zakończyła się przy stawach Echo położonych w płaskiej, rozległej dolinie, wśród lasów, u stóp wydmy. Stawy Echo stanowią atrakcję Zwierzyńca zarówno pod względem krajobrazowym jak i  rekreacyjnym.

Następnie uczniowie w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym  zwiedzali wystawę ,, W krainie jodły, buka i tarpana’’. Wystawa składała się z 11 dioram prezentujących 17 środowisk. Ten niepowtarzalny, multimedialny spektakl, wzbogacony odpowiednią scenografią, światłem i dźwiękiem zabrał uczestników wycieczki  w swoistą wyprawę w świat przyrody Parku i Roztocza. Po zwiedzeniu ekspozycji uczniowie udali się na projekcję o Roztoczańskim Parku Narodowym. Następnie uczniowie udali się na wspólny obiad i lody.

Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poszerzyli wiedzę o florze i faunie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Warto tam pojechać jeszcze raz.