SZANOWNI RODZICE!!!

Koniec pierwszego semestru w szkole już niebawem.

Chcę, abyście wiedzieli, że pośród Waszych dzieci są plastycy, którzy nie koniecznie są orłami z chemii,

czy fizyki.

Są typy sportowców, którzy skupiają się na aktywności a nie zawsze potrzebują matematyki.

Są fanatycy biologii, którym trudność sprawiają zadania techniczne czy plastyczne .

Jeżeli Wasze pociechy osiągną doskonałe wyniki w nauce, to fantastycznie!!!

A co się stanie, jeżeli nie?

Czy będziecie ich „cisnąć” i zmuszać do osiągania wspaniałych wyników z przedmiotów , które sprawiają im trudności?

Niech z tego powodu nie cierpi godność Waszych dzieci.

Proszę powiedz swojemu dziecku, że to tylko ocena , którą da się poprawić, a jeżeli to nie będzie dla Nich takie proste jak Wam się wydaje , to trudno…

Od jednej jedynki świat się nie wali….

Usiądźcie ze swoimi dziećmi i powiedzcie im, że kochacie je bez względu na wyniki w nauce.

Wytłumaczcie na spokojnie, że w życiu czekają ich dużo ważniejsze rzeczy.

Niech jedna ocena z kartkówki, sprawdzianu, czy egzaminu nie odbiera im ich talentu oraz marzeń!!!

Chyba nie chcemy, aby nasze dzieci myślały, że w życiu spełnieni są tylko ludzie którzy są lekarzami, czy prawnikami.

Nigdy nie nadajcie dzieciom miana : nieroba, lenia, czy obiboka, bo w konsekwencji, to Wy ich takimi uczynicie.

Wspierajcie swoje dzieci, nie podcinajcie im skrzydeł i zawsze wierzcie w ich możliwości!!!

KOCHAJCIE PONAD WSZYSTKO!!!

KOCHAJCIE MIMO WSZYSTKO!!!

KOCHAJCIE ZA WSZYSTKO!!!

Drodzy Rodzice,  chcę dać Wam zadanie domowe.

Tak właśnie, ZADANIE DOMOWE !

Podczas tego towarzyszącego nam codziennie  chaosu i zawirowania znajdźcie chwilę czasu tylko dla siebie i dla Waszego dziecka. Kiedy już Wasza pociecha wróci z przedszkola, szkoły podstawowej czy liceum, bez względu na to ile ma lat POWIEDZ MU:

„Kocham Cię najmocniej na świecie i jestem dumna/y, że mam takie dziecko jak Ty!!!”

Nie bójcie się powtarzać tego często, a zobaczycie jak na Waszych oczach dzieje się magia !

Monika Paluch