Z wizytą w Biłgoraju

W środę, 22 lutego uczniowie klas III, IVa, IVb i V  udali się na wycieczkę do Biłgoraja. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania sztuką teatralną i kulturą.

Był to dzień pełen emocji. W Centrum Kultury uczniowie obejrzeli  spektakl teatralny pt. „Dorotka w krainie OZ”. Inscenizacja została wystawiona przez aktorów Teatru Moich Marzeń w Chorzowie. Sztuka był bardzo ciekawa. Niezapomniane przeżycia zapewniły: profesjonalizm aktorów, humorystyczne dialogi, odpowiednia muzyka oraz kolorowe kostiumy. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali spektakl, który okazał się bardzo porywający oraz pouczający. Wzbudził w nich pozytywne uczucia i przypomniał o tym, że warto sobie pomagać. Na koniec dzieci obdarowały aktorów gromkimi brawami.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.  Podczas prelekcji  uczniowie  w atrakcyjny sposób zapoznali się z funkcjonowaniem muzeum oraz poznali podstawowe pojęcia związane z muzealnictwem, takie jak: eksponat, ekspozycja, kolekcja, galeria. Mogli  poznać także wybrane eksponaty.