Pokazy chemiczne

Dnia 28 lutego oraz 7 marca 2023 roku uczniowie klas: VII, VIIIA, VIIIB,I LO, II LO oraz III LO Zespołu Szkół w Turobinie wraz z paniami: E. Polską, A. Biziorek, A Górą, A. Derkacz, M. Wolanin odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w pokazach chemicznych. Pokazy były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników Wydziału Chemii UMCS: mgr I. Rusinek, dr A. Chrzanowską oraz dr A. Sienkiewicza.
Zaprezentowane przez prowadzących eksperymenty były bardzo ciekawe, spektakularne, a nawet niebezpieczne. Uczniowie mogli brać czynny udział podczas wykonywania niektórych doświadczeń. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole, rozwijają pasje badawcze oraz zainteresowanie światem chemii.
„Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami”.