WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ „CZŁOWIEK W ŚRODOWISKU”

3 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie trzech uczniów naszej szkoły zmierzyło się z licealistami z 64 szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Wśród uczestników drugiego etapu tego konkursu znaleźli się: Amelka i Adrian z klasy IV LO oraz  Wiktoria z II klasy LO. Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, ekoenergetyki oraz rozwijanie u młodych ludzi wrażliwość na piękno przyrody jak i promowanie walorów przyrodnicze naszego województwa. Uczniowie zostali zapoznani również z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego oraz zaletami studiowania nauk przyrodniczych i inżynieryjno- technicznych.