Dzień wiosny również na sportowo

21 marca 2023 r. w Zespole Szkół w Turobinie odbył się I Turniej w FIFA 2023 na konsoli PlayStation 4. Dlaczego zatem w tytule na sportowo, skoro mecze odbywały się na wirtualnym boisku? Dlatego, że to jedna z ulubionych form rozrywki naszych uczniów.
Uczniowie bardzo poważnie podeszli do uczestnictwa w Turnieju trenując wiele godzin dziennie, doskonale się przy tym bawiąc.
Pomysłodawcami zorganizowania Turnieju byli uczniowie klasy II LO Szymon Worwa i Przemysław Gzik i Michał Mróz przy pełnej aprobacie i wsparciu wychowawcy Adama Skiby.  Pomysł spodobał się wszystkim uczniom, zwłaszcza chłopcom, dla których gra „w gałę”, nieważne czy na boisku naturalnym czy wirtualnym jest ulubionym zajęciem pozalekcyjnym.
Do Turnieju przystąpili uczniowie wszystkich klas licealnych, po dwóch graczy z każdej klasy.

Klasę I reprezentowali: Dawid Koziej ,  Dawid Omiotek

Klasę II : Szymon Worwa, Krystian Kopciewicz

Klasę III: Kamil Borowiec, Kuba Białecki

Klasę IV: Kacper Ładniak, Krystian Gałka

Uroczystego otwarcia I Turnieju FIFA 2023 dokonała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Monika Szymańska.
Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozegraniu meczów w formie każdy z każdym w dwóch grupach A i B w wyniku losowania, po czym wyłoniono zwycięzców.
W półfinale zagrało czterech uczniów:
 Krystian Gałka, Kamil Borowiec, Szymon Worwa,  Kuba Białecki

Po zaciekłej walce, bo to co działo się na ekranie było meczem pierwszoligowym, godnym międzynarodowych stadionów, przy owacjach kibiców czekano na wyłonienie zwycięzcy.  Być może wśród naszych uczniów jest ukryty „król strzelców”.
Na wzór stadionowych rozgrywek zawodnikom kibicowali nauczyciele i koledzy i koleżanki ze szkoły, głośno
i wesoło. Zwycięzcą, czyli królem strzelców został Kamil Borowiec z klasy III LO mający na swoim koncie 21 goli. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół Monikę Szymańską

Turniej na tyle spodobał się uczestnikom, i graczom i kibicom, że chcemy organizować jego kolejne edycje i już dzisiaj zachęcamy do trenowania w grę  sportową FIFA 23 lub nowszą.