Licealiści świętują Światowy Dzień Wody

22 marca 2023 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział  w debacie z okazji Światowego Dnia Wody pod hasłem „Przyspieszenie zmian”, która odbyła się Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Współorganizatorami debaty byli: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Kurier Lubelski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Pierwszy panel dyskusyjny pt. „Woda źródłem życia”,  poprowadził dr hab. Tomasz Mieczan.  Kolejnym punktem debaty był II panel dyskusyjny „Ochrona zasobów wodnych – dobre praktyki i działania”, który poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski. Po zakończeniu wystąpień uczniowie mieli możliwość zadawania pytań prelegentom. Dziękujemy serdecznie Panu prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowskiemu za zaproszenie do udziału w tej uroczystości oraz za dużą dawkę wiedzy na temat otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zwiększy naszą świadomość o wodzie i o tym jak ją chronić, by nigdy jej nie zabrakło.