Wycieczka do Warszawy w w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Dofinansowanie wycieczek dla uczniów szkół podstawowych w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

W ramach przedsięwzięcia ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” Gmina Turobin otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 30 000,00 zł. Całkowita wartość realizacji zadania wynosi 48 155,00 zł. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Turobinie otrzymała wsparcie w kwocie 5 000,00 zł. W dniu 30 maja 2023 roku uczniowie klas czwartych i piątych Zespołu Szkół w Turobinie wraz z opiekunami wzięli udział w jednodniowej wycieczce edukacyjnej do Warszawy w ramach przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę”. Pierwszym elementem naszej wycieczki było zwiedzanie tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Z trzydziestego piętra obserwowaliśmy panoramę stolicy. W dalszej części wycieczki odbyliśmy spacer wzdłuż malowniczego Parku Saskiego. Następnie dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, którzy pełnili honorową wartę przed Grobem. Dalszym etapem było zwiedzanie warszawskiej Starówki m.in.: Placu Zamkowego, Kolumny Zygmunta. Kolejnym ważnym punktem był Stadion PGE Narodowy. Zwiedzanie tego obiektu zrobiło ogromne wrażenie, ponieważ wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Podziwialiśmy Pałac na wodzie, Amfiteatr oraz Pomnik Fryderyka Chopina. Wycieczka do Warszawy w ramach przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę” wspomogła realizacje podstawy programowej. Pozwoliła urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabrała praktycznego wymiaru.