VI Edycja Akcji Sprzątamy dla Polski

Przedszkolaki z grup Biedronki i Smerfy po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątamy dla Polski. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Cel ten osiągany jest na dwa sposoby - finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza cykl edukacyjny skierowany również do przedszkoli. W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada zatem zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa.