„SZKOŁA DO HYMNU”

W miesiącu listopadzie spotkanie w ramach „Akcja integracja” klas 1-3 miało charakter patriotyczny. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia wzięliśmy udział a ogólnopolskiej akcji „Do hymnu”. Wszystkie dzieci znają cały hymn, a także wiersz Bełzy pt. „Katechizm małego Polaka”. Dzieci odpowiadały na pytania związane z symbolami narodowymi, patriotyzmem i pięknem naszej Ojczyzny. Uroczystość podkreśliły strojem galowym oraz kotylionami z napisem „Jestem Polakiem, Polką”. Nauczyły się też piosenki z naśladowaniem pt.  „Mały Polak”. Odwiedziliśmy również miejsca pamięci narodowej znajdujące się na terenia Turobina. To był dzień pełen wrażeń, w którym uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak ważna i piękna jest nasza Ojczyzna.