„Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Dnia 29 listopada 2023 roku uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w finale Szkolnego Konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Celem konkursu było doskonalenie techniki rachunkowej, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od wyłonienia finalistów konkursu podczas klasowych eliminacji. Z każdej klasy wyłoniono trzech uczniów z najlepszymi wynikami:

Kl. IV – Dominik Bąk, Maja Harasim, Norbert Pawlos

Kl. Va – Marcel Bartosiewicz, Kornelia Szymańska, Julia Kołodziejczyk

Kl. Vb – Krzysztof Harasim, Martyna Małysz, Krzysztof Ogorzałek

Kl. VI – Zuzanna Radej, Blanka Szadkowska, Łukasz Jaworski,

Kl. VIIa – Krystian Bańka, Paulina Frania, Jakub Mituła,

Kl. VIIb – Wojciech Stanicki, Daniel Podkościelny, Piotr Skiba

KL. VIII – Bartłomiej Zwolak, Maja Bochniak, Antoni Lewandowski,

W dniu finału przeprowadzono rozgrywki na platformie Quizizz.com. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań dotyczących tabliczki mnożenia. Rozegrano dwa półfinały.

Zwycięzcami półfinału kl. 4-6 zostali:

1. Marcel Bartosiewicz
  2. Blanka Szadkowska
  3. Łukasz Jaworski
  4. Dominik Bąk

Zwycięzcami  półfinału kl. 7-8 zostali:.

1. Bartłomiej Zwolak
  2. Krystian Bańka
  3. Daniel Podkościelny

Następnie odbył się bardzo emocjonujący finał konkursu. Uczniowie zmierzyli się z testem na platformie Quizizz składającym się z 20 pytań zawierających bardziej skomplikowane iloczyny i ilorazy wykraczające poza tabliczkę mnożenia w zakresie 100.

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego „ Mistrz Tabliczki Mnożenia” przedstawiają się następująco:

I miejsce –  Krystian Bańka (kl. VIIa)

II miejsce – Daniel Podkościelny (kl. VIIb)

III miejsce – Dominik Bąk (kl.IV)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz celujące oceny z przedmiotu.Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.