Spotkanie z lekarzem weterynarii

W dniu 9 stycznia odbyło się spotkanie klas I-III z lekarzem weterynarii Krzysztofem Szadkowskim. Celem spotkania było poznanie jego pracy, zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Opowiadał o swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepienia zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny podczas zabawy z pupilem. W tym samym dniu pan leśniczy dostarczył do szkoły specjalnie przygotowany pokarm dla ptaków – mieszanki ziaren (nasiona słonecznika, kukurydzy, prosa, pszenicy, owsa) i tzw. ,,pyzy” – gotowe mieszanki tłuszczowo-nasienne w formie kul. Uczniowie kl. III na technice wykonali karmniki z plastikowych butelek i sznurka, napełnili ziarnem i powiesili na drzewie przy szkole.