Uczestniczymy w ogólnopolskim programie Złote Szkoły NBP

W lutym 2024 r. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Złote Szkoły NBP” organizowanego przez Narodowy Bank Polski, ubiegając się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”.

Uczniowie klasy III LO podjęli się tego wyzwania pod czujnym okiem opiekunów p. Magdaleny Głąb i p. Elżbiety Batorskiej. W ramach aktywności wymaganych do realizacji programu uczniowie przygotowali i przeprowadzili warsztaty w klasach  I-III związane ze stuleciem złotówki oraz emisyjną działalnością Narodowego Banku Polskiego. Przeprowadzono również specjalne lekcje, podczas których uczniom została przekazana wiedza na temat historii pieniądza, a także etapów jego powstania. Odbyły się również dwie debaty uczniowskie - debata panelowa na temat-"Czy wiemy wszystko o polskim pieniądzu” oraz debata za i przeciw „Płatność kartą czy gotówką?”.