KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM

„Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
Za to, że dni moje tęczą malujesz
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję”.

Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami - Matka. W środę, 29.05.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najważniejszych świąt, Dzień Matki.

Dzień Matki jest świętem, które ma na celu szczególne okazanie szacunku i miłości oraz podziękowanie im za trud włożony w wychowanie dzieci. O tym powiedział, witając przybyłe mamy i składając im życzenia – pan dyrektor Wiesław Białek.

Wspaniałą uroczystość uświetniła część artystyczna, w której z wielkim zaangażowaniem wzięli udział uczniowie klas II pod czujnym okiem p. Barbary Fiut i p. Barbary Harasim. Najmłodsi zaprezentowali taniec łabędzi – Jezioro Łabędzie, który nagrodzono gromkimi brawami.

Następnie w montażu słowno – muzycznym młodzież w wierszach i piosenkach wyraziła swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Wygłoszone wiersze  i wyśpiewane z serca piosenki zrobiły na Mamach ogromne wrażenie, wywołały łzy i wzruszenie.

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali przekrój swoich talentów i umiejętności tj: występy wokalne, instrumentalne oraz taneczne. Po części artystycznej na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci ciasta własnego wypieku.

Te krótkie chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci, zarówno Mam – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech, a także  uczniów, których trud i zaangażowanie, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości, zostały tak miło i szczerze przyjęte. Całość uroczystości przygotowali p. Renata Ogorzałek, p. Wioletta Polska oraz p. Andrzej Snopek.