TADEUSZ KOŚCIUSZKO – PATRON NASZEJ SZKOŁY

„Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi”
T. Kościuszko

W dniu 20 maja 2019 r. uczestniczyliśmy  w akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, która pozwoliła upamiętnić wielkiego charakterem i talentem Polaka, postać znaną i szanowaną w wielu krajach całego świata.  Program artystyczny  przypomniał wszystkim jego wyjątkowe zasługi i dokonania, które w czasach współczesnych  nie straciły na aktualności.  Opowiadały o tym sceny dramowe pochodzące zarówno z czasów insurekcji kościuszkowskiej, jak i współczesności, refleksyjne teksty poetyckie, utwory wokalno – instrumentalne, narracja historyczna. Różnorodność form artystycznego wyrazu pozwoliła licznej grupie uczniów naszej szkoły zaprezentować talenty aktorskie, muzyczne i recytatorskie.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas VIII i VII   pod kierunkiem pani Wioletty Polskiej i pani Marioli Wolanin. Oprawę muzyczną opracował pan Andrzej Snopek wraz z chórkiem  Iskierki. Dekorację przygotowała pani Zofia Skiba.