Wycieczka do Zwierzyńca

Dnia 13.05.2019r. klasy drugie i trzecia naszej szkoły pod opieką p.B.Harasim, p. B.Fiut i p. T.Małek w ramach realizacji projektu edukacyjnego  „Ochrona gatunków i siedlisk Natura 200 na obszarze RPN” przez Roztaczański Park Narodowy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Zwierzyńcu .

Na początku zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny o RPN a następnie wystawę „W krainie jodły, buka i tarpana”. Dzięki temu dzieci  dowiedziały się, dlaczego i jakie obszary są chronione i jakie zależności występują w środowisku przyrodniczym. Później uczestniczyły w zajęciach warsztatowych gdzie poznawały jakie zwierzęta  żyją blisko ziemi, na dnie lasu i łąki.

Dużą atrakcją była ścieżka edukacyjna nad „Stawami Echo”, gdzie uczniowie prowadzili obserwację przy pomocy lornetek, lup i pojemników, zwierząt  żyjących w okolicy stawu. Wszystkie obserwacje zostały zapisane na karcie obserwacji. Podsumowując zajęcia przy Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym uczniowie stwierdzili, że należy chronić przyrodę, ponieważ przyroda w Roztaczańskim Parku Narodowym zachwyca, można dzięki niej wypoczywać i podziwiać piękne rośliny i zwierzęta.

Wycieczka zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego była bardzo udana, a ciekawe formy nauki sprawiły, że uczniowie byli  zainteresowani zajęciami.