Wycieczka do stolicy

Uczniowie klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Turobinie wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili Warszawę. Celem było zwiedzenie i bliższe poznanie stolicy.

12 września 2019r. o godzinie 5 rano wyruszyliśmy w stronę tego pięknego miasta. Już o około godz. 9 dotarliśmy do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów jak i opiekunów. Niektórzy po wyjściu pytali,  kiedy znowu tu wrócimy. Po obiedzie pojechaliśmy na Stadion Narodowy znajdujący się przy Alei Księcia Józefa Poniatowskiego, gdzie odbywają się wydarzenia sportowe, muzyczne i rozrywkowe. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie, podczas którego dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawostek na temat tego obiektu. Byliśmy m.in. na trybunach, w szatniach zawodników i  sali konferencyjnej. Kolejny punktem naszej wycieczki był Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Nasz wzrok przykuło wydarzenie, jakim była odbywająca się zmiana warty i postawa maszerujących żołnierzy. Po drodze do Łazienek Królewskich widzieliśmy również Pałac Prezydencki i Pałac Belwederski. Zwiedzanie stolicy uświetniła nam przewodniczka, która oprowadziła nas po mieście i w interesujący sposób przedstawiła ciekawostki o znajdujących się tu osobliwościach turystycznych i historycznych. W drodze do Pałacu Kultury i Nauki znaleźliśmy się na trasie, gdzie widać było Kolumnę Zygmunta a w oddali Zamek Królewski. Po niezapomnianych atrakcjach na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki rozstaliśmy się z przewodniczką udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wróciliśmy około godziny 23. Pomimo zmęczenia po tak długim dniu na nogach byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.