Uczniowie liceum na pokazach fizycznych oraz filmie „Piłsudski”.

16 września uczniowie klas licealnych wraz z wychowawcami: Anną Derkacz, Elżbietą Batorską i Iwoną Snopek  brali udział w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu był film „ Piłsudski”, którego premiera odbyła się 13 września. Akcja filmu rozpoczyna się w 1901 r. - od ucieczki ze szpitala psychiatrycznego, a kończy krótkim epizodem w 1918 roku - orędziem do narodu. W międzyczasie obserwujemy akcje bojówek PPS, rozłam w samej partii, czy formowanie słynnych Legionów.  To najbardziej różnorodny i burzliwy okres nie tylko w życiu politycznym, ale i prywatnym Józefa Piłsudskiego. Film bardzo się wszystkim uczniom spodobał.

Następnie jak co roku nasi licealisci się na UMCS na jubileuszowe „ 60 pokazy z.  fizyki”. W tym roku były to pokazy doświadczeń z następujących działów fizyki: „ Ruch obrotowy”, „ Uff, jak gorąco”, „ Prąd elektryczny” oraz „ Rezonanse”. Pracownicy naukowi uniwersytety w bardzo ciekawy i często zabawny sposób pokazywali różnorodne doświadczenia, które  fascynowały młodych widzów.