Zoom Natury w Janowie Lubelskim

10 października  dzieci z uczniowie klas V wraz z wychowawczyniami Panią Anną Biziorek i Panią Izabelą Żłób uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. „Zoom Natury” to nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. Bardzo interesujące okazały się dla uczniów warsztaty- „Eksperymenty szalonego chemika”- podczas których dzieci pod opieką instruktorów samodzielnie wykonywały doświadczenia m.in. „Kolorowy deszcz”, „Wulkan”, „Balon, który sam napełniał się powietrzem”. Jednak najbardziej atrakcyjne okazało się doświadczenie polegające na otrzymaniu „Cieczy nieniutonowskiej”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili cztery laboratoria: ,,Runo Leśne”, ,,Zoom Natura”, ,,Awifauny i Troposfery”, ,,Recyklingu i Energii” gdzie równie atrakcyjne okazały się warsztaty mikroskopowe. Dzięki multimediom, przybliżono dzieciom najważniejsze zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych. Jednym z punków naszego programu był Park kreatywny gdzie wszyscy radośnie i beztrosko bawili się na  świeżym powietrzu. Wycieczka do Parku Rekreacji „Zoom Natury” była ciekawą i pełną przygód lekcją przyrody.