Pokaz historyczny z Grupą Artystyczną "Rekonstrukto"

W dniu 15 października naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna Rekonstrukto, która zaprezentowała zebranym uczniom pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień ‘39”, pod hasłem „ o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”.  Podczas pokazu artyści omówili i zaprezentowali: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, rekonstrukcje z udziałem publiczności, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie. Zaprezentowano także musztrę i sprzęt bojowy. Pokaz dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych przedmiotów o tematyce wojskowej-  repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną.